Kultura Moda Style & Beauty

Wieczne hippisowskie lato

hippisowskie lato

Hippisowskie trendy – od kilku lat możemy zaobserwować w modzie wielkie powroty. Moda zatacza koła i to, co nosili nasi rodzice czy nawet dziadkowie, możemy teraz znaleźć na wieszakach we wszystkich sieciówkach. Szczególnie latem ciuchy w pewnych stylach to typowe „must-have’y”. Gdy żar leje się z nieba, mamy wakacje i dużo czasu spędzamy na powietrzu, niekoniecznie chce nam się codziennie wdziewać nasze codzienne czarne kreacje (wtedy właśnie przestajemy być prawdziwymi metaluchami ;)). Wolimy coś klasycznego, swobodniejszego. Odważymy się napisać nawet, jaśniejszego! 😉 Co myślicie o rockowym stylu lat siedemdziesiątych? Takim prosto z ulic San Francisco lub spod sceny na Woodstock w 1969 roku? Czy nie wydaje się Wam wręcz idealny na taką porę roku?
Ten swobodny i naturalny styl zawdzięczamy amerykańskim hippisom. Kiedy w drugiej połowie lat 60. w Stanach rozpoczęła się istna rewolucja kulturowo społeczna, nie było opcji, żeby nie odbiło się to na wizerunku uczestników nowego ruchu. Niechęć do wojny, przemocy, kultu pieniądza i konsumpcjonizmu, zamiłowanie do wolności, sztuki, kultur wschodu, natury, swobody seksualnej i wszelakich środków psychodelicznych. To wartości, które ukształtowały ten styl, w nim mają swoje ujście, są bardzo wyraźne i czytelne. Co więc nosili hippisi i jak my możemy się zainspirować, by choć na trochę poczuć się wolni jak ptaki? 😉
Postawcie na naturalne tkaniny, bawełnę, wełnę, len, wiskozę czy jedwab. Naturalne materiały posłużą wiele lat nie narażając Was i przede wszystkim środowiska na kolejne wydatki/straty. Obowiązkowy jest dżins w postaci poszarpanych szortów czy seksownych dzwonów. Wzory etniczne, kwiatowe czy orientalne są typowe dla klimatu lat 70. Natywne stroje amerykańskich Indian to również źródło inspiracji Dzieci Kwiatów. Pamiętajcie o niezbędnych dodatkach takich jak koraliki, chusty, kapelusze, okulary (najlepiej tzw. lenonki), torby z frędzlami. Oraz koniecznie bądźcie kreatywni, przerabiajcie, tnijcie i farbujcie ciuchy. Szperajcie w secondhandach, można znaleźć tam prawdziwe perełki. To oryginalne i bardzo wyzwolone ;)! Obejrzyjcie naszą galerię, na pewno coś Was zainspiruje!


A Wy, dziewczyny, lubicie hippisowskie klimaty w Waszej garderobie? Pochwalcie się!
Pozdrawiamy gorąco

podpis

Zobacz też