Muzyka

Świeża krew. Co pobrzmiewa w rockowym podziemiu.

w rockowym podziemiu

Jakiś czas temu pisałyśmy o kilku młodych zespołach rockowych, których serce i muzyka tkwi w latach osiemdziesiątych. Gdyby ktoś przegapił może nadrobić tutaj. W międzyczasie szykowałyśmy następną listę kapel z różnym stażem na rodzimej scenie. W rockowym podziemiu dzieje się naprawdę sporo i pomimo olbrzymich zasobów, jakie otwiera przed nami Internet, czasem trudno nadążyć za wszystkim, co pojawia się na klubowych deskach. Postaramy się więc wyłapywać dla Was jak najwięcej ciekawych zespołów i przedstawiać na blogu. Skoro jest potencjał, rock and rolla  nie brakuje to warto poświęcić chwilę i zapoznać się z  dokonaniami tych młodych ludzi 🙂

Powehorse

PowerHorse to zespół z Poznania, którego korzenie sięgają Konina. Ich muzyka to mieszanka brytyjskiego heavy i niemieckiego power metalu, mocno czerpiąca z lat 80. i 90. Szczególnie polecane wielbicielom mocnych, kobiecych wokali. Zespół pracuje obecnie nad swoim debiutanckim albumem.

Facebook


1965

Nineteen Sixty Five to grupa powstała w 2013 roku w Warszawie. Zaintrygowała Was nazwa? Pochodzi od tytułu albumu The Afghan Whigs – jednej z ulubionych grup lidera zespołu. Muzyka 1965 to połączenie klasycznych brzmień w stylu Guns N’ Roses z indie i elementami grunge’u. Pojawiają się także spore inspiracje współczesnym, amerykańskim hard rockiem w stylu Saving Abel czy Buckcherry. Znajdziecie też troszkę Stone Temple Pilots, Goo Goo Dolls, a nawet odrobinę bluesowego feelingu. Zespół ma na koncie debiutancką płytę High Time – 60 minut muzyki i 13 kompozycji, z którymi możecie zapoznać się tu. Słychać, że zespół dopracowuje dopiero swój styl, nie przeszkadza to jednak w żaden sposób w odbiorze, bo płytki słucha się fajnie. Fani rocka lat 90. nie powinni być zawiedzeni.

Facebook
Oficjalna strona


GASZ

Są tu jacyś fani/fanki rockowych girlsbandów? Takich stuprocentowych, babskich stylu Vixen czy Crucified Barbara? Gasz tworzy pięć dziewczyn, którym nie da się odmówić rockowego ducha. Zespół powstał w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu jako jednorazowy projekt na potrzeby warsztatowego koncertu. Co urodziło się z tego potem prezentujemy poniżej. Dziewczyny garściami czerpią z dorobku swoich poprzedniczek święcących triumfy w latach 80., a hard ‚n’ heavy tamtego okresu to zdecydowanie ich żywioł.

Obecny dorobek grupy to EP-ka z czterema utworami oraz  singiel High Heels Rock’n’Roll, będący zapowiedzią powstającej obecnie pełnowymiarowej płyty. Dwa kawałki z owego singla – „You go girl (I’m going my way)” i tytułowy „High Heels Rock’n’Roll” zostały wykorzystane do stworzenia oprawy audiowizualnej emitowanej podczas Przystanku Woodstock 2015.

Facebook
Soundcloud


Lady Strange

Hard rock w klasycznym, oldschoolowym stylu, poprzetykany gdzieniegdzie współczesnymi dźwiękami . Może troszkę jeszcze nieociosany i młodzieńczy, ale słychać, że zespół autentycznie kocha to, co robi i  świetnie się w tym czuje.

Facebook


Miłego słuchania! 🙂

podpis

Zobacz też